SKLIZEŇ HRÁŠKU VRCHOLÍ

Hrách je v Evropě znám už z období neolitu, nicméně k jeho rozšíření  přispěli až Římané, kteří ho v průběhu vojenských výprav rozšířili i do krajů severně od Alp. Ovšem jíst nezralá a sladká semena ve stadiu mléčné zralosti začali jíst jako první Holanďané.

Právě ve fázi mléčné zralosti sklízíme hrášek i my, tedy šťavnatý a sladký. Sklizeň hrášku je v tuto chvíli v plném proudu a do několika málo hodin od sklizně je hrášek očištěn, zabalen a šokově zamrazen, abychom nabídli našim zákazníkům jen produkt prvotřídní kvality a čerstvosti. Hrášku zpracujeme až 1000 tun ročně.

Hrášek je často nedoceněnou potravinou, přestože svými  výživovými hodnotami se řadí mezi české superpotraviny. Obsahuje velké množství bílkovin, vlákniny a sacharidů, je bohatý i na kyselinu listovou, vitaminy skupiny B a vitaminy C, E, K, stejně se v něm nacházejí minerální látky: draslík, fosfor, hořčík, sodík, vápník, zinek a železo. Díky vysokému obsahu nejen zmíněných minerálů, ale také antioxidantů je prospěšný v mnoha směrech lidskému zdraví. Je prokázáno, že pravidelnou konzumací hrášku prospějete svému cévnímu systému díky vysokému obsahu antioxidantů, díky vitamínu C působí na tvorbu kolagenu a tím na kvalitu pleti a vlasů, reguluje krevní cukr, posiluje imunitu, díky vitaminu K pomáha při prevenci osteoporózy, prevenci nádorových onemocnění atd. Ještě lepších zdravotních účinků však dosahuje v kombinaci s mrkví, kde díky betakarotenu obsaženému v mrkvi a vitamínu E v hrášku roste antioxidační účinek až na dvojnásobek.